O projektu

Vítejte na webu o tvorbě stolních her.

Smyslem tohoto projektu je spojit dovednosti a znalosti všech, kteří se zajímají o tvorbu stolních her – od návrhu, přes tvorbu herního prototypu až třeba do fáze před produkcí. Myslíte si, že je nemožné sám vymyslet hru a dotáhnout to po všech stránkách až k výrobě? Chybí Vám talent na kreslení, ale jste dobří na kombinatoriku? Nevěříte si ve psaní pravidel, ale přitom je dokážete skvěle vyladit a vysvětlit? Znáte postupy, jak vyrobit dobře vypadající herní komponenty, ale nemáte inspiraci pro vlastní hru? V těchto a ve spoustě jiných případů jste tady správně!

Jak to tedy bude fungovat? Na tomto webu se objeví rozpracované projekty stolních her, na jejichž dokončení se každý uživatel tohoto webu může podílet. Zpočátku se zde logicky objeví prototypy moje a já Vás srdečně zvu k účasti na jejich dokončení. Pevně věřím, že jak se bude web dostávat do širšího povědomí hráčské a kreativní komunity, objeví se zde i projekty jiných autorů, které my ostatní pomůžeme vyladit, vymazlit a povýšit na hry, které bychom si rádi zahráli všichni.

Tak na co ještě čekáte? Vyberte si v menu hru, která Vás zaujala, podívejte se, co už je vytvořeno, co je poptáváno a na čem byste mohli být nápomocní svými dovednostmi a zapojte se. Vítejte mezi těmi, kteří chtějí hrát hry, které si sami vymysleli a vyrobili!

Možná se ptáte „Co za to?“. Zpočátku nic moc. Zpočátku nabízím všem kreativním lidem možnost podílet se na vzniku her. Nabízím všem, kteří hledají něčí pomoc pro dotvoření jejich prototypu do funkční podoby možnost zde prototyp vystavit a požádat další o pomoc. Nabízím všem, kteří se do projektu aktivně zapojí, že hra dotvořená do finálové podoby jim bude poskytnuta s nějakou náležitou licencí pro jejich vlastní použití.

Samozřejmě bych mohl slíbit i více a sice případný budoucí podíl na zisku, pokud by některá tvořená hra měla dostatečný potenciál a mohla se vydat komerčně. To je samozřejmě krásná vize, ale nechci ji slibovat hned na začátku, kdy nevím, zda má takovýhle přístup k tvorbě her vůbec podporu v zájmu komunity šikovných lidí. Přesto už teď mohu s klidným svědomím říct, že právě s takovou myšlenkou dávám k dispozici svoje prototypy svých her, na kterých jsem strávil mnoho a mnoho dní a u některých her dokonce let.

Chci umožnit všem, kteří se zajímají o tvorbu her, aby na tomhle webu našli studnici nápadů, postupů, řešení a inspirací pro takovou činnost. Nechci, aby se lidé, kteří poskytnou své prototypy k dokončení, museli vzdát svého autorství a aby se museli vzdát své myšlenky na původní hru jen proto, že došli do fáze, kdy nejsou schopni už sami z nejrůznějších důvodů na dokončení pracovat.

Hodí se tu veškeré „profese“ – matematici, grafici, programátoři, analytici, češtináři, designéři… Ale i snílci, vypravěči pohádek a příběhů, kouzelníci až šarlatáni se svými sny a touhami. Kdokoli, kdo svým nápadem, umem, dovedností je ochoten přispět společnému dílu, u kterého si nikdo nemůže být jist ani výsledkem, ale zcela jistě si můžeme být jisti entuziasmem, který tomu všemu dobrovolně věnujeme. Vítejte ve světě her, které si sami vytvoříme.

Kam dál z této stránky?

Něco o mně
ROADMAPA projektu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.